Dialog - logo 96px

Kocour v botách

Crazy výlet do barokní opery s hudbou Karla Cóna a Matěje Plíhala

O představení

Crazy výlet do barokní opery "Kocour v botách" vznikl původně jako rozhlasová pohádka Pavla Cmírala a redaktorky Československého rozhlasu v Brně Zdeňky Dufkové pro školské vysílání brněnského rozhlasu. Výborné zpracování hudebního doprovodu francouzské pohádky Charlese Perraulta se ujal brněnský autor Karel Cón. Jistě není bez zajímavosti, že roli Kocoura hrál a zpíval v rozhlasové úpravě Zdeněk Černín, Kubu Zdeněk Junák, krále Jaroslav Dufek a princeznu Ljuba Sonková. Lidožrouta hrál i výborně zazpíval dnes již zesnulý člen Loutkového divadla Radost Marcel Halouzka. Později tuto pohádku v jiné hudební úpravě uvádělo mostecké Divadlo rozmanitostí.

Podniknout výlet do barokní opery není jednoduchou záležitostí. Nastudování pohádky předcházely dlouhé korepetice a náročné pohybové zkoušky vyžadující plné soustředění pro zvolenou stylizaci, se kterou studiu zasvěceně pomohla odborná asistentka JAMU Mgr. Hana Charvátová. To, že členové studia se velmi dobře zhostili pěveckých partů je zásluhou korepetitora MgA. Petra Kučery. A nakonec to nejlepší - výtvarná spolupráce manželů Jiřího a Ildy Pitrových na tvorbě kostýmů a hlavně masek jednajících postav je na inscenaci tím nejcennější.

Zahrát dobře pohádku a zaujmout děti je ten nejtěžší herecký úkol. Musí-li herci zároveň dobře zpívat a dodržet přesně zvolenou stylizaci a zaujmout tím zároveň dospělé je to úkolem dvojnásobným.

Je dobrým zvykem Divadelního studia Dialog II klást si náročné úkoly a inscenace Kocoura v botách tyto úkoly plní.

Účast na přehlídkách

2008
Pohádkový mlejnek Žďár nad Sázavou, krajská přehlídka
2008
Popelka, Rakovník, celostátní přehlídka

Získaná ocenění

2008
Doporučení na Popelku Rakovník
Pohádkový mlejnek Žďár nad Sázavou, krajská přehlídka
2008
Čestné uznání Karlu Čechovi za herecký výkon v roli Krále v inscenaci Kocour v botách
Popelka, Rakovník, celostátní přehlídka